تبلیغات
WWW.ABI-NEWS.COM - مظلومی: قلعه‌نویی بداند استقلال بیشتر به گردن او حق دارد
شنبه 1389/05/2

مظلومی: قلعه‌نویی بداند استقلال بیشتر به گردن او حق دارد

• نوشته شده توسط: سجاد م

خبرگزاری فارس: سرمربی تیم فوتبال استقلال گفت: قلعه‌نویی برای استقلال زحمت كشیده و گردن این تیم حق دارد اما باید بداند استقلال بیشتر به گردن او حق دارد.

به گزارش خبرگزاری فارس، پرویز مظلومی سرمربی استقلال در نشست خبری امروز بعدازظهر كه در كاخ سعدآباد تهران برگزار شد، صحبت‌های زیر را مطرح كرد.

* از اسم‌ها نمی‌ترسیم

در چند روز گذشته حرف‌هایم را زدم و امروز حرف جدیدی ندارم. هنوز هم وارد مسابقات نشده‌ایم كه بدانم چه حاشیه‌هایی قرار است اتفاق بیفتد. درهر صورت در كارم همیشه نظم را سرلوحه قرار دادم. هر بازیكنی كه در خدمت و اختیار تیم باشد به میدان می‌رود. همیشه گفته‌ام منافع استقلال برایم مهم است. اگر احساس كنم قرار است تنش بین دو بازیكن از جمله وحید طالب‌لو و محمد محمدی باعث تنش در استقلال شود، با چنین مواردی برخورد می‌كنم. نه از نام‌ها می‌ترسم و نه از حواشی كه ممكن است بوجود آید. در زمینه رفع مشكل بین طالب‌لو و محمدی روشی را در پیش گرفته‌ایم. هواداران و مطبوعاتی‌ها هم باید كمك كنند تا این مسئله در فوتبال جا بیفتد. ما باید با بازیكن سالاری كه متاسفانه در فوتبال ما نمود دارد مبارزه كنیم. در فوتبال حرفه‌ای همه باید تابع نظرات سرمربی باشند.

* استقلال نیاز به همدلی دارد

اگر بازیكنی در تركیب نیست باید دلش با تیم باشد. روز اول هم در جمع بازیكنان به همین مسئله اشاره كردم. اگر همدلی در تیم سرایت كند استقلال به موفقیت می‌رسد. اگر بازیكنی در فهرست 18 نفره جای نداشت باید دلش با تیم باشد. من مطمئنم اگر این مسئله در استقلال جا بیفتد مشكلات این تیم پوشش داده می‌شود. البته ما مربیان هم وظیفه داریم در این رابطه با بازیكنان صحبت كنیم. من با محمدی و طالب‌لو صحبت كردم. بین این دو چیزی نیست. همواره در یك تیم شماری از بازیكنان با عده‌ای دیگر راحت‌ترند و حتی روابط خانوادگی دارند. این مسئله در دوره ما هم بود. اگر دو بازیكن در یك تیم با همدیگر صحبت نمی‌كنند دلیل بر قهر آن دو نیست. از این رو خواسته‌ام مسائل گذشته را فراموش و با جان و دل برای تیم خود بازی كنند. برای استقلال زحمت بكشند و یار و وفادار این تیم باشند. تاكنون تنشی در تیم ندیدیم ولی اگر بوجود آید خیلی زود قیچی خواهد شد.

* از فصل نقل و انتقالات راضی هستم

نفرات خوبی را جذب كرده‌ایم. جا دارد از آقای فتح‌الله‌زاده تشكر كنم. كسی فكر نمی‌كرد تیم به این سرعت جمع شود اما خیلی زود توانستیم در نقل و انتقالات خواسته‌هایمان را برآورده كنیم. شاید تنها 20 درصد از خواسته‌هایمان برآورده نشد كه این به دلیل رقم‌های بیشتری بود كه تیم‌های دیگر پیشنهاد داده بودند. در مجموع از فصل نقل و انتقالات راضی هستم. من بازیكنان جذب شده را با بازیكنان جدا شده مقایسه نمی‌كنم. هر كس كارایی خودش را دارد و مسلم بدانید كه تیم ضعیفی نیستیم و با جدا شدن آن بازیكنان هم ضعیف نشده‌ایم. البته ارزش بازیكنان جدا شده استقلال قابل تقدیر است. آنها برای این تیم زحمت كشیده‌اند. همیشه سپاسگزارشان هستیم اما به هر دلیلی كه رفته‌اند برایشان آرزوی موفقیت می‌كنیم.

* مقابل شهرداری تبریز كار سختی داریم

شهرداری تبریز تیمی است كه تازه از لیگ یك به لیگ برتر آمده است. اكبر میثاقیان نفرات خوبی را جذب كرده است. ازبازی‌های تداركاتی این تیم آنالیزهای خوبی داریم و بدون اطلاع از این تیم نیستیم. بازی راحتی نداریم. ما هنوز نتوانسته‌ایم به هماهنگی‌های لازم برسیم. از وقتی كه تیم را گرفته‌ام 50 درصد بازیكنان را هم نداشتم.

* اردوی 10 روزه 14 روز شد

ما بازیكنان خود را به اردوی تیم ملی برای 10 روز دادیم اما دیروز كه ملی‌پوشان بازگشتند درست 14 روز شد كه آنها همراه تیم نیستند. بحث من فقط تاكتیكی نیست. چند تن از ملی‌پوشانی كه به استقلال آمده‌اند باید شرایط این تیم را درك كنند و بدانند فضای بازی در این تیم چطور است. استقلال 4 بازیكن آسیب‌دیده هم دارد. جباری در جام ولایت دچار كشیدگی شد، 2 بازیكن برزیلی هم هنوز به آمادگی كافی نرسیدند. من باید در شرایط سخت با نیمی از بازیكنان در تبریز تیم را به میدان بفرستم و شاید خیلی‌ها هم توقع معجزه از من دارند اما من توكلم به خداست.

* دنبال بهانه نیستم

من شرایط استقلال را درك كردم كه مسئولیت پذیرفتم. دنبال بهانه هم نیستم و منت هم نمی‌گذارم. این استقلال است كه باید سر ما منت بگذارد. آمده‌ایم كه كار كنیم اما حق بدهید كه باید توقع هواداران را پائین بیاوریم. اكنون به هرجا كه می‌رویم همه می‌گویند استقلال قهرمان می‌شود. من می‌گویم برای رسیدن به قهرمانی زمان می‌خواهیم. می‌خواهم واقعیت‌ها را به مردم بگویم. نمی‌خواهم به آنها حرف‌های دل‌خوش‌كن بزنم و بی‌جهت امیدوارشان كنم. تمام تلاشمان را برای قهرمانی می‌كنیم اما این را هم در نظر بگیرید كه تمام حریفان تا دندان مسلح هستند و بعضی از تیم‌ها مهره‌های بیشتری را نسبت به سال قبل جذب كردند. كار سختی در پیش داریم.

كسانی كه در اطراف تیم بودند شاهد بوده‌اند كه از صبح تا شب برای استقلال وقت گذاشته‌ایم. همه اینها را سپری می‌كنیم تا به هدفمان برسیم. اینطور نیست كه دست بالا ببریم و بگوییم قهرمان نمی‌شویم. روزی كه با آقای فتح‌الله‌زاده صحبت می‌كردیم ایشان از ما سهمیه آسیایی خواست اما من فقط به این مورد اكتفا نمی‌كنم. تیم خوبی داریم اما احتیاج به زمان داریم. این روزها فوتبال همین‌طوری نیست. فوتبال یعنی علم روز و تاكتیك این نفرات. برای هماهنگ شدن زمان می‌خواهیم اما به هواداران هم قول می‌دهیم تیم مقتدری داشته باشیم و مطمئن باشند مدعی هستیم.

* استقلال دو جام بدست می‌آورد

استقلال امسال و سال آینده 6 جام را پیش رو دارد و در این 2 سال 2 جام خواهد گرفت اما این را هم در نظر بگیرید كه ما رقیب داریم. تیم‌های دیگر از پول خرج كردن ناراحت نمی‌شوند اما ما نگرانیم. مجبوریم به اندازه سقفی كه داریم خرج كنیم. جا دارد از همین جا از آقای سعیدلو تشكر كنم كه بودجه استقلال را سریع مشخص كرد تا ما بتوانیم طلب بازیكنان را پرداخت كنیم. من می‌خواهم استقلال را به هدفش برسانم برای همین هم قرارداد دوساله امضا كردم. البته روی قرارداد 2 ساله تاكید ندارم. شاید مشكلی پیش بیاید و ما نتوانیم كار كنیم اما اگر این برنامه‌ها ادامه پیدا كند استقلال در طی این 2 سال تیم مقتدری خواهد ساخت و اگر در كنفرانس بعدی این افتخار را حضورش را داشته باشم این جام‌ها را تقدیم می‌كنم.


* از هواداران می‌خواهم مظلومی را تشویق نكنند

با توجه به فضای ورزش همیشه حق را به سكوها می‌دهیم. آنها سختی‌هایی كشیده‌اند و اگر امثال پورحیدری‌ها و مظلومی‌ها هستند توسط همین هواداران به وجود آمده‌اند. هواداران حق دارند هر كسی را كه می‌خواهند دوست داشته باشند. هدف آنها باید استقلال باشد اما ما به كسی زور نمی‌كنیم كه فقط ما را دوست داشته باشند.

شاید در میان طرفداران ما تعداد نفراتی باشند كه بخواهند نام كسی دیگری را صدا كنند. حتما در استقلال كسی زحمت كشیده كه او را صدا می‌كنند. من از این موضوع ناراحت نمی‌شوم و اینها را می‌دانستم كه به استقلال آمدم اما برنامه‌ام را اینجا آورده‌ام برنامه‌ای كه 35 روز حاصل تلاش ما بوده است. اكثر هواداران ما را درك می‌كنند. شاید عده‌ای ذهن‌شان دچار مشكلاتی باشد اما از هواداران استقلال می‌خواهم مظلومی را تشویق نكنند. آنها استقلال را تشویق كنند و مطمئن باشند جواب هواداران را خواهیم داد.


* فدراسیون طوری برنامه‌ریزی نكند كه ما اطاعت كنیم

ما نقطه‌نظراتمان را همیشه به فدراسیون گفته‌ایم. شما جای ما باشید چه كار می‌كنید. 4 بازیكن شاخص كه روی آنها حساب كرده بودیم یكباره 2 هفته از ما جدا شدند. حتی فرهاد مجیدی را هم دعوت كرده بودند كه به دلیل مصدومیت نرفت اما من از سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال تقاضا دارم طوری برنامه‌ریزی نكنند كه ما فقط اطاعت كنیم.

اگر باشگاه‌های ما خوب باشند تیم ملی هم خوب خواهد بود. ما مخالف اردو نیستیم و حتی آنهایی كه بازیكن در تیم ملی نداشتند به برگزاری این اردو اعتراض كردند. می‌گویند قرارداد كمپ تیم ملی در اتریش سه ماه پیش بسته شده بود. این مسئله را قبول می‌كنیم اما آیا فدراسیون نمی‌توانست با سازمان لیگ هماهنگ كند كه دو هفته بازی‌های لیگ را عقب بیندازند.

روز گذشته بازیكنی سر تمرین من آمده كه نای حركت كردن هم نداشت چه برسد به تمرین تاكتیكی. 3 روز دیگر هم در تبریز بازی حساس داریم آنوقت همه از من انتظار معجزه دارند. تیم ملی نباید اردوی بلندمدت داشته باشد. البته جای دارد از آقای عزیز محمدی تشكر كنم كه با این همه فشردگی برنامه‌ها، برنامه لیگ برتر را به موقع تنظیم و تاریخ پایان آن را اعلام كرد.

* با این برنامه‌ریزی توقع دیگری نمی‌توان داشت

چون خودم قبلا سرمربی تیم ملی در بازی‌های غرب آسیا بودم می‌دانم در آنجا شرایط به چه شكل است. توافق به این صورت بوده كه تیم ما با نفرات كامل اعزام شود و چون حتی در زمان ما تیم كاملی به آن مسابقات نرفت مبلغی از پاداش قهرمانی‌مان كسر شد. تا نیم فصل اول 3 تعطیلی داریم و درست قبل از بازی با پرسپولیس یك تعطیلات طولانی‌مدت در پیش است. به احتمال فراوان در نیم فصل راهی كیش یا دبی خواهیم شد چون آب و هوای آنجا شرایط خوبی دارد. با این برنامه‌ریزی ما باید خودمان را وفق دهیم وگرنه توقع دیگری نمی‌توان داشت.

* جباری امسال با سال‌های گذشته متفاوت است

امسال جباری را با انگیزه دیدم. خود شما خبرنگاران همیشه می‌گفتید كه جباری از تمرینات بدنسازی ابتدای فصل فرار می‌كند اما امسال دیدید كه اینگونه نبود و با ما از روز اول تمرین كرد. سعی كردیم از ابتدا فشار زیادی وارد نكنیم و واقعیت این است كه باید شرایط را درك كنیم. او مسائلی در گذشته از لحاظ مصدومیت داشت كه آنها را پشت سر گذاشته در بازی با نفت تهران دچار آسیب‌دیدگی از ناحیه كشاله ران شد. مصدومیت او زیاد شدید نیست و به تیم اضافه خواهد شد. او در این مدت از آماده‌ترین هافبك‌های ما بود و مطمئنم جباری امسال با سال‌های گذشته متفاوت است.

* قلعه‌نویی بداند استقلال بیشتر به گردن او حق دارد

در مورد امیر قلعه‌نویی باید بگویم كه هیچ وقت صحبتی علیه او انجام نداده‌ام و اگر حرفی از قول من منتشر شده، صحبت‌های من نبوده است. او برای استقلال زحمت كشیده و گردن این تیم حق دارد اما باید بداند كه استقلال نیز بیشتر به گردن او حق دارد. هدف من این است كه امسال وارد این جریانات نشوم و به بازیكنانم هم گفته‌ام كه زیاد خودتان را درگیر مصاحبه‌ها و حاشیه‌ها نكنید اگر استقلال نتیجه نگرفته، به خاطر حاشیه‌های اطراف این تیم بوده است. من خودم به بازیكنانم گفته‌ام كه حرف‌های حاشیه‌ای نزنید بنابر این خودم را وارد حاشیه نمی‌كنم. یك سری آدم‌ها هستند كه نمی‌خواهند استقلال نتیجه بگیرد البته همین جا می‌گویم اسمی از شخص خاصی نمی‌برم و حتی بدتر از اینها هم به من بگویند، جوابی نمی‌دهم ولی مطمئن باشید اگر بخواهند استقلال را تخریب كنند كوتاه نخواهم آمد.

* دوسانتوس را كه دیدیم فكر كردیم رقیب رضازاده آمده است

از سه بازیكن برزیلی كه جذب استقلال شده‌اند دسوزا در لیگ ما سابقه بازی دارد و كارنامه خوبی داشته است. او یك سهمیه لیگ برتری ما را پر كرده اما روی دو بازیكن دیگر واقعا وسواس داشتیم. ما به دنبال سانتر فوروارد خوب بودیم اما دوسانتوس 7-8 ماه از بازی‌ها دور بود.او پیش از این یك عمل جراحی داشت كه خوشبختانه پس از آزمایش مشخص شد مشكل خاصی ندارد ولی او اضافه وزن زیادی داشت.شاید باورتان نشود روز اولی كه دوسانتوس در تمرین استقلال حاضر شد، فكر می‌كردیم رقیب رضازاده آمده است اما او خیلی زود وزن كم كرد و عكس روز اول او با عكس امروزش زمین تا آسمان تفاوت دارد.سال گذشته استقلال بازیكنی مثل رینالدو داشت كه با هر كس در مورد او صحبت می‌كردم می‌گفت فوق‌العاده خوب است وك یفیت فنی بالایی دارد اما او نتوانست خودش را با شرایط استقلال وفق دهد. دوسانتوس هم سابقه بازی در اس‌سی سئول كره جنوبی را دارد و در تركیه هم بازی كرده‌است.انشاءالله او آینده خوبی داشته باشد همانطور كه گذشته خوبی داشته است.

* در جام ولایت فقط یك مهاجم اسمی داشته‌ام

تاكنون 5 بازی تداركاتی را پشت سر گذاشته‌ایم كه در 3 بازی اول در سرعین در مجموع 13 گل به ثمر رساندیم. یكی از تیم‌هایی كه با ما بازی كرد موفق شده بود برابر یك تیم لیگ برتری با نتیجه 2 بر 2 مساوی كند و من قبول ندارم آن بازی‌ها ساده بود. در آن 3 بازی در مجموع 13 گل زدیم و تمامی بازیكنانم را در اختیار داشتم اما اینكه چرا در جام ولایت فقط یك گل زدیم دلیلش ناقصی تیمم بود. تنها فوروارد اسمی من در این تورنمنت آرش برهانی بود و مجتبی محبوب مجاز را نیز در كنار او قرار دادم. مشخص است كه استقلال با دو مهاجم پیش نمی‌رود. یادم می‌آید استقلال در یك سال 5 مهاجم خوب داشت كه سرمربی نمی‌دانست كدام بازیكن را در تركیب قرار دهد اما امسال من باتوجه به مصدومیت سیدصالحی و دوری مجیدی چندان نیروهای تهاجمی زیادی در اختیار ندارم ولی مطمئن باشید با بهبود پیدا كردن عناصر تهاجمی شاهد استقلالی هجومی خواهیم بود.

* از افسران دوپینگ می‌خواهم از بازی اول تیم ما را زیر نظر بگیرند

شدیدا با پدیده‌ای به نام دوپینگ مخالفم و تا آنجا كه بتوانم مبارزه می‌كنم. خوشبختانه كمیته ضد دوپینگ در فدراسیون وجود دارد و امیدوارم از همین بازی اول لیگ برتر این مسئله را شروع كنند. چه اشكالی دارد فدراسیون‌ها بیشتر خرج كنند. این همه هزینه برای سفرهای آنچنانی می شود یك بار هم برای جلوگیری از پدیده دوپینگ این كار را انجام دهند. خواهش من از مسئولان و افسران ضد دوپینگ این است كه اگر می‌خواهند برای تست دوپینگ به جایی بروند سرزده این كار را انجام دهند.حتی هیات‌های فوتبال شهرستان‌ها هم از این مسئله مطلع نشوند. اعتقاد دارم اگر می‌خواهند مچ كسی را بگیرند بی‌خبر بگیرند و من امیدوارم چنین اتفاقات ناخوشایندی در فوتبال ما نیفتد.

* فراموش نكنید برهانی آقای گل دو فصل پیش است

در مورد آرش برهانی اشتباه نكنید. باید یادتان باشد كه فراموش نكنید آرش برهانی آقای گل دو فصل پیش است. خود برهانی مدعی است در فصل گذشته در مجموع 15 بازی انجام داده و 11 گل به ثمر رسانده‌اند شاید او اگر بیشتر بازی می‌كرد بیشتر هم گل می‌زد من باید روی ضربات آخر با آرش كار كنم. البته این نكته را اضافه كنم كه او به خاطر اینكه خودش را در موقعیت گل قرار می‌دهد مهاجمی باهوش است. امیدوارم امسال به همان مهاجم شش دانگ دو سال پیش تبدیل شود.
انتهای پیام/

نظرات() 

خرید شارژ ایرانسل، خرید شارژ همراه اول و خرید شارژ تالیا

is viagra good for prostate
یکشنبه 1398/03/19 22:25

I think this is among the most significant info for me. And i'm glad reading your article. But want to remark on few general things, The web site style is ideal, the articles is really great : D. Good job, cheers
erectile synonym
پنجشنبه 1398/02/12 12:19
erectile pumps http://viagralim.us erectile pumps !
I all the time used to read piece of writing in news papers but now as I am a user of internet therefore from now I am using net for posts, thanks to web.
Damian
سه شنبه 1398/02/3 17:55
Greetings! I've been reading your weblog for a
long time now and finally got the bravery to go ahead
and give you a shout out from Austin Texas! Just wanted to tell you keep up the fantastic job!


home-cured (Damian)
https://clashofclanstrichegemmesillimit.blogspot.com/2019/04/mujeres-mas-interesadas-por-las-compras.html
drunk driving attorney
یکشنبه 1397/09/4 14:30
I read this paragraph fully regarding the resemblance of most up-to-date
and earlier technologies, it's awesome article.
divorce attorney
سه شنبه 1397/08/29 22:10
A motivating discussion is worth comment.
I think that you should publish more on this subject matter, it might not be a taboo subject
but typically people don't talk about such topics.
To the next! Many thanks!!
Reina
دوشنبه 1397/08/7 20:03
This paragraph will assist the internet visitors for
creating new blog or even a weblog from start
to end.
local chiropractor
پنجشنبه 1397/08/3 19:47
This is my first time go to see at here and i am truly impressed to read everthing at
one place.
Milla
چهارشنبه 1397/08/2 20:45
Howdy! Would you mind if I share your blog with my myspace
group? There's a lot of folks that I think would really appreciate your content.
Please let me know. Many thanks
local chiropractor
چهارشنبه 1397/08/2 10:21
Very good blog post. I absolutely appreciate this website.

Keep it up!
Rockville chiropractor
جمعه 1397/07/27 03:50
great issues altogether, you just gained a new reader. What may you recommend in regards to your put up that you just made some days in the past?

Any certain?
chiropractornearme.weebly.com
جمعه 1397/07/27 02:38
What's up everyone, it's my first pay a quick visit at this site, and post is truly fruitful for me, keep up posting these articles or reviews.
sign company
چهارشنبه 1397/07/25 11:42
bookmarked!!, I like your site!
Deloris
چهارشنبه 1397/07/25 06:04
Thanks for the auspicious writeup. It in reality was
once a entertainment account it. Glance complex to more delivered agreeable from you!
By the way, how could we communicate?
Philadelphia crininal lawyer
سه شنبه 1397/07/24 00:02
Hi, i read your blog occasionally and i own a similar one and i was just curious if you get a lot of spam feedback?
If so how do you prevent it, any plugin or anything you can advise?
I get so much lately it's driving me insane so any assistance is very much
appreciated.
Francesco
دوشنبه 1397/07/23 04:28
Excellent post. I used to be checking continuously this blog
and I am impressed! Extremely helpful info specifically the remaining part :) I maintain such information much.
I was seeking this certain information for a long time.
Thanks and best of luck.
criminal justice attorneys
شنبه 1397/07/21 19:00
Thanks for another informative web site. Where else could
I am getting that type of information written in such an ideal method?
I have a challenge that I'm just now working on, and I've been on the glance out for such info.
roofing contractor
شنبه 1397/07/21 04:49
You can certainly see your expertise in the work you write.
The arena hopes for more passionate writers such as you who aren't afraid to say how they believe.
At all times follow your heart.
plumbing repair
جمعه 1397/07/20 00:42
Hello, i think that i saw you visited my website so
i came to “return the favor”.I am attempting to find things to enhance my
website!I suppose its ok to use a few of your ideas!!
Van
چهارشنبه 1397/07/18 14:50
Somebody necessarily assist to make significantly posts I'd state.
That is the very first time I frequented your website page
and up to now? I surprised with the analysis you
made to make this actual put up extraordinary. Great process!
Alberto
چهارشنبه 1397/07/18 11:14
Inspiring story there. What occurred after? Good luck!
dc real estate agent
چهارشنبه 1397/07/18 05:52
Thankfulness to my father who shared with me on the topic of this website, this weblog is really awesome.
Wally
سه شنبه 1397/07/17 13:36
you're really a good webmaster. The site loading
speed is incredible. It sort of feels that you're doing any distinctive trick.
Also, The contents are masterpiece. you have done
a fantastic task in this subject!
де вигідно взяти кредит готівкою
شنبه 1397/02/22 05:44
кредит без фото
кредиты через интернет на
карту
займы с плохой ки без отказа
взять деньги онлайн на карту
украина
онлайн кредит без паспорта
просто займ украина
кредит ночью на карту
http://garciniacambogiapremium.net/
سه شنبه 1397/01/14 05:20
Have actually been taking little over a month.
garciniacambogiapremium.net
سه شنبه 1397/01/14 05:00
Have been taking little over a month.
Blundering Ben
دوشنبه 1397/01/13 20:21
Rick Shenkman could be the editor and creator regarding
the History News Network and Associate Professor of History at George Mason University.

on Bing. Plus personal personal internet sites are Find
the 10 most frequent rich people stereotypes of Us citizens everyone thinks does work whenever in fact
it is not.
what is joma jewellery made from
دوشنبه 1397/01/13 15:22
They're going to type a part of a brand new steampunk exhibition about
the 18th century competitors to find a reliable manner of measuring
longitude...
Can better posture make you taller?
سه شنبه 1396/05/17 04:34
Awesome! Its actually remarkable post, I have got much clear idea on the topic of
from this piece of writing.
Foot Pain
جمعه 1396/05/13 15:29
Wow, this article is good, my younger sister is analyzing these kinds
of things, thus I am going to inform her.
xiaokovacevic.hatenablog.com
جمعه 1396/04/30 20:32
Thanks for sharing your thoughts on مظلومی.

Regards
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نمایش نظرات 1 تا 30