تبلیغات
WWW.ABI-NEWS.COM - فتح الله زاده: امسال مشكلى با قلعه نویى نداریم
شنبه 1389/05/2

فتح الله زاده: امسال مشكلى با قلعه نویى نداریم

• نوشته شده توسط: سجاد م

على فتح الله زاده ، بیشترین سابقه  مدیریت را در باشگاه استقلال تهران دارد. فتح الله زاده براى سومین بارى است كه هدایت آبى هاى پایتخت را برعهده گرفته است. او در طى سال هاى ۱۳۷۴ تا ۱۳۸۰ این سمت را در اختیار داشت و پس از دورى ۶ ساله از دوران ۶  ساله مدیریتش در استقلال باردیگر در سال ۸۶ به این باشگاه بازگشت. این بار پس یك فصل و ۵  هفته جاى خود را به امیررضا واعظى آشتیانى داد. دورى فتح الله زاده از جمع آبى ها این بار نیز به اندازه  كوتاهى مدیریت دور دومش، كوتاه بود و او این بار با حكم »على سعیدلو« در نوزدهم خردادماه ۸۹ دوباره در راس باشگاه استقلال قرار گرفت. گفت وگو با وى در ادامه آمده است:
جدایى برخى بازیكنان استقلال را ضعیف كرده بود
فتح الله زاده در ابتدا گفت: زمانى كه به استقلال بازگشتم حسین كاظمى، فابیو جا نواریو، سیاوش اكبرپور و... به طور قطعى از استقلال جدا شده بودند و آرش برهانى و وحید طالب لو نیز صحبت هاى شفاهى را با برخى تیم هایى داشتند. سایر بازیكنان هم آزاد بودند و در جمع تعدادشان ۱۴ نفر بود. تا ما آمدیم اوضاع را جمع و جور كنیم خسرو حیدرى نیز از استقلال جدا شد. ما نیروهاى كارآمدى را از دست دادیم و استقلال تضعیف شده بود. این شرایط كاملا به سود رقباى ما به شمار مى آمد. از سویى فدراسیون هم با تعیین سقف مبلغ قرارداد براى بازیكنان محدودیت هایى را برایمان به وجود آورد.
پیشنهاد یك  میلیارد و دویست میلیونى به برهانى
وى ادامه داد: از آن زمان تلاش شبانه روزى را آغاز كردیم و در وهله اول نیروهاى دیگر را چون طالب لو و مجتبى جبارى را در استقلال نگه داشتیم. رقباى ما در ایامى تا ساعت ۱۲ شب دنبال برهانى بودند و طبق
فایل صوتى كه این بازیكن براى من آورد، از تیمى مبلغ یك میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان را پیشنهاد داشت. بالاخره قرارداد این بازیكنان خودى را تمدید كردیم.
مجیدى از اتاقم بیرون مى رفت
دست رقبا بود
فتح الله زاده درباره دشوارى هایش در جذب مجبدى مى گوید: رقباى ما دنبال فرهاد مجیدى هم بودند و انگیزه شان براى جدا كردن این بازیكن از استقلال ۲ مورد بود كه اول استفاده از توانمندى هاى مجیدى و دوم اینكه او را در دوره  حضور دوباره ام در استقلال از این تیم جدا كنند تا امتیاز منفى اى در كارنامه ى بنده ثبت شود. در هر صورت مجیدى در طول ۱۰ ، ۱۵ سال گذشته، سالیان زیادى با من كار كرده بود. وقتى با وى جلسه اى گذاشتم سعى كردم با او به جمع بندى نهایى رسیده و قبل از آنكه پایش را از دفترم بیرون بگذارد قراردادى را امضا كنم چرا كه مى دانستم اگر برود و بخواهد فكر كند ممكن است به دست رقباى استقلال بیفتد.
توازن در میان
رفته ها و آمده ها
وى گفت: در بازار نقل و انتقالات تنها چند بازیكن مطرح بیشتر باقى نمانده بودند كه ایمان مبعلى، میلاد میداودى و فرزاد آشوبى از جمله آن ها بودند. تلاش شبانه روزى ما جواب داد و بالاخره هر ۳ این بازیكنان را كه همگى ملى پوش هم هستند به خدمت گرفتیم. باید از زحمات نظرى جویبارى و امیدوار رضایى در این زمینه تشكر ویژه داشته باشم چرا كه آن ها به هر طریقى به استقلال كمك كردند تا تیم خوبى را امسال جمع و جور كنیم. در نهایت توازن را در تركیب بازیكنان استقلال با توجه به نیروهاى از دست رفته، تقریبا برقرار كردیم.
یكى از اصلى ترین مدعیان
خواهیم بود
سرپرست باشگاه استقلال ادامه داد: ما تیم خوبى بستیم اما این به معناى تضمین موفقیت ما در لیگ امسال نیست. صرف داشتن بازیكنان توانمند نمى تواند براى استقلال قهرمانى بیاورد. موفقیت این تیم در گرو زمان است. شاید تا نیم فصل رقابت هاى امسال بتوانیم به هارمونى تاكتیكى و هماهنگى بیشترى میان بازیكنان برسیم و بتوانیم نیم فصل دوم را با قدرت تر سپرى كنیم. ضمن اینكه مى توانیم در لیگ یازدهم از اصلى ترین مدعیان قهرمانى باشیم.
از مظلومى
قهرمانى نمى خواهم!
او خاطرنشان ساخت: به هیچ وجه از این مربى قهرمانى در لیگ امسال را با تیم استقلال نمى خواهم. او و سایر مربیان و بازیكنان به همراه بنده و دیگر مسئولان باشگاه تمام تلاش مان را براى موفقیت استقلال در لیگ دهم به كار مى بندیم اما انتظارات باید واقع بینانه باشد. مظلومى در حال حاضر با توجه به شرایط بهترین گزینه سرمربى گرى استقلال بود و هست. او شجاعت زیادى از خود نشان داد كه وقتى استقلال تنها ۵ بازیكن داشت، آمد و هدایت این تیم را بر عهده گرفت. انتظار ما از مظلومى تنها كسب سهمیه لیگ قهرمانان آسیا از رقابت هاى امسال است. هدف گذارى استقلال در لیگ دهم قهرمانى نیست اما باید در رده هاى بالایى جدول قرار بگیریم ضمن اینكه این هدف هم به معناى چشم پوشى از فتح لیگ نیست.
استقلال خسرو را
«خسرو حیدرى» كرد
وى تصریح كرد: خسرو گفت كه براى آینده اش با واعظى آشتیانى صحبت كرده و پرسیده كه حضور در چه تیمى مى تواند به پیشرفت بیشتر او كمك كند. پس از آن خسرو به سپاهان مى رود. سوال اینجاست كه آیا استقلال جاى پیشرفت نداشت؟ خسرو در استقلال پیشرفت كرد و «خسرو حیدرى» شد. امیر قلعه نویى سرمربى تیم سپاهان توصیه ى واعظى آشتیانى به حیدرى را با صراحت تایید كرد. از نظر بنده حیدرى و بازیكنان دیگرى كه از استقلال جدا شدند نفرات مستعد و توانمندى هستند اما مهم تر از حضور آن ها در تیم ما بزرگى استقلال است. بازیكنان بزرگى چون عادل خانى، حجازى، قلعه نویى، جبارى، مظلومى و... از درون استقلال پیشرفت كردند و مطرح شدند. این تیم در سالیان سال بازیكنان بزرگى را در خود پرورش داده است. از چیزى كه خیلى بدم مى آید آن است كه یك تیم را آن قدر كوچك كنند و بگویند فلان بازیكن از این تیم جدا شده و آن تیم دیگر قدرت سابق را ندارد. همچنین گله اى كه از خسرو دارم این است كه اگر قرار بود از استقلال جدا شود، نباید ما را منتظر مى گذاشت چرا كه ما مى توانستیم در آن مقطع بازیكنانى چون مهرزاد معدنچى یا جواد كاظمیان را به خدمت بگیریم.
منفعت طلبان حاشیه سازى مى كنند
فتح الله زاده افزود: هیچ كس به اندازه من آرامش را براى استقلال دوست ندارد اما متاسفانه حاشیه هایى كه براى استقلال به وجود مى آورند نشات گرفته از یك پروسه است. سوال من اینجاست كه آیا این تیم در شرایط فعلى و بخصوص زمانى كه تغییرات عمده اى در آن به وجود آمد، از طرف بزرگانش احتیاج به حمایت نداشت؟ یا اینكه دعوا و شایعه سازى ها باید در این مقطع مطرح مى شد؟ بعضى افراد حتى اگر تسویه  حساب هاى شخصى هم با مسئولان فعلى استقلال داشتند، اگر به استقلال و موفقیت آن علاقه مند بودند باید صبر مى كردند تا از مقطع كنونى گذر كنیم اما متاسفانه یك سرى از افراد كه منافع شان از استقلال قطع شد به همراه دوستان شان اقدام به حاشیه سازى علیه استقلال كردند. مطمئن هستم این وضعیت تمام شدنى هم نیست. یك اپوزیسیونى وجود دارد كه این جریانات را اداره مى كند و ما نیز باید این حاشیه ها را مدیریت كنیم.
قلعه نویى، قلعه نویى سال گذشته
نخواهد بود
سرپرست باشگاه استقلال اضافه كرد: ما هیچ مشكلى با هیچ تیمى و شخص خاص نداریم. در عین رقابت با همه رفیق هستیم. استقلال بزرگتر از این حرف ها و حاشیه هاست و ما نیز از حاشیه ها گریزانیم. امیر قلعه نویى موضع گیرى سال گذشته را در قبال استقلال نخواهد داشت. سال پیش هر دو طرف موضع هجومى نسبت به هم داشتند. اما امسال نه قلعه نویى نسبت به ما دیدگاه بدى دارد و نه ما نسبت به او. اصلا مشكلى در این بین وجود ندارد و ما هم همواره به تیم خودمان توجه داریم.
۲ساله بستیم تا مطمئن شود
وى گفت: از زمانى كه دوباره در استقلال مشغول به كار شدم، قلعه نویى و مظلومى را به عنوان كاندیداى سرمربیگرى این تیم انتخاب كردم. با هر ۲ این مربیان صحبت هایى را انجام دادم. قلعه نویى گفت كه به اصفهانى ها قول داده ام و سر حرفم باقى خواهم ماند و به همین دلیل نمى توانم به استقلال بیایم. ما هم در نهایت با مظلومى به توافق رسیدیم. همچنین براى آنكه شائبه اى به وجود نیاید كه ما امسال را با مظلومى سپرى كرده و قلعه نویى را به عنوان سرمربى فصل آینده استقلال انتخاب مى كنیم، به وجود نیاید، با پرویز مظلومى قرارداد ۲ ساله اى بستیم تا ثابت كنیم این مربى از انتخاب هاى با فكر و خوب ماست.
هر وقت سرمربى را عوض كردم
استقلال قهرمان شد
او اظهار داشت: در طول مدتى كه مدیریت استقلال را طى سالیان گذشته بر عهده داشتم، تنها
۲ مرتبه در طول فصل دست به تغییر سرمربى تیم زدم كه پس از هر ۲ مرتبه استقلال قهرمان آن سال شد. دو فصل با ناصر حجازى كار كردم و پورحیدرى هم تقریبا یك و نیم فصل را با ما بود. اگر احساس كنم تیم قدرتمندى داریم اما نتایج آن در شان بزرگى استقلال نیست و اوضاع مى تواند بهتر شود، چرا تغییراتى را انجام ندهیم؟ دفاع از سرمربى تیم زمانى لازم است كه توانایى هاى تیم بالا برده شود و در نتایج هم محسوس باشد. چرا وقتى یك مربى در نیمه دوم مسابقه اى دست به تعویض مى زند و تیمش برنده مى شود همه او را تحسین مى كنند و مى گویند چه تعویض خوبى داشت و آن وقت این شرایط را براى یك مدیر تایید نمى كنند؟ من دست به تغییر زدم و آن تغییر مثبت بود.
سومى؛ كارنامه اى خوب براى مرفاوى
نه استقلال
فتح الله زاده خاطرنشان كرد: مرفاوى مربى خوبى است. او در اولین سال سرمربیگرى اش تیم بزرگى چون استقلال را سوم كرد. معتقدم این نتیجه براى این مربى كارنامه ى خوبى به شمار مى آید و او را به یكى از مربیان صلاحیت دار شاغل در لیگ برتر ایران تبدیل كرده است. او اگر امسال در مس نتایج خوبى كسب كند، مى تواند در سال هاى آینده از گزینه هاى سرمربیگرى استقلال حتى در دوره مدیریت بنده باشد اما استقلال فصل گذشته آن قدر تیم خوبى بود كه همه از آن توقع قهرمانى داشتند. آن تیم پتانسیل زیادى داشت و مى توانست هر ۲ جام را فتح كند. در راه موفقیت یك تیم نباید لجبازى كرد. كما اینكه دیدید مدیریت فصل پیش باشگاه استقلال به محض اینكه این تیم به رده چهارمى جدول آمد، ناچار شد مرتضى محصص و مجید نامجو مطلق را به كادر فنى تیم اضافه كند. از زمان حضور این افراد در كادر فنى استقلال از هشت مسابقه، هفت بازى را برد. این نتایج پیام روشن و شفافى دارد. اینجاست كه بنده اگر بودم سعى مى كردم به فكر بهتر شدن نتایج تیم باشم.
امسال تغییر، بى تغییر؛ مگر...
وى ادامه داد: امسال تعویض در پست سرمربى گرى استقلال نخواهیم داشت. چرا كه از این مربى بهتر براى هدایت استقلال نداریم. البته این تصمیم را الان بنده به تنهایى مى گیرم مگر آنكه با تشكیل هیات مدیره باشگاه و به وجود آمدن شرایط نامساعدى براى استقلال در لیگ، روند كار تغییر كند. اگر شرایط ما آنقدر سخت شود كه استقلال در حال سقوط به لیگ دسته یك باشد، نمى توان به صراحت بر حمایت از سرمربى تیم تاكید كرد. اوضاع به گونه اى است كه آدم مى ترسد. وقتى آینده كارى خودم در یك باشگاه مشخص نیست، چطور قاطعانه از عدم تغییر سرمربى صحبت كنم؟
سازمان تربیت بدنى فقط
پیشنهاد داد
او گفت: من شاید توصیه ها را گوش دهم اما كار خودم را انجام مى دهم. اگر در دوره اى یك مربى براى ما خوب كار كند از او حمایت كرده و خواهم كرد. در انتخاب سرمربى این فصل تیم استقلال سعیدلو هم از امیر قلعه نویى و هم پرویز مظلومى به عنوان مربیان خوب و توانمند یاد كرد اما گفت كه براساس سیاست و برنامه هاى كارى خودتان، مربى را انتخاب كرده و تیم را آماده مسابقات كنید.
شباهت آهن فروش
و مدیریت در استقلال!
فتح الله زاده ادامه داد: كار ما مانند صنف آهن فروشان و برخى صنوف كه باید روزانه قیمت آهن بپرسند و بعد كارشان را انجام دهند، شده است. ما باید هر روز از اینكه همچنان مدیر باشگاه هستیم، مطمئن شویم و بعد امور را اداره كنیم. متاسفانه چنین شرایطى معمولا باعث مى شود تا مدیران بیشتر به سمت انجام امور روزمره ى تیمشان بپردازند. اما با این تفاصیل بنده در هیات مدیره قبلى باشگاه استقلال و زمانى كه ناصر حجازى سرمربى تیم ما بود، تا آخرین لحظه از وى حمایت كردم ولى راى من تنها یكى از
۵ نظر هیات مدیره آن زمان بود.
بدهى مدیریت سابق:
۳ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان
سرپرست باشگاه استقلال افزود: زمانى كه در دوره قبلى بنده مدیرعامل باشگاه استقلال بودم و جاى خودم را به واعظى آشتیانى دادم، باشگاه استقلال حدود ۳ میلیارد تومان بدهى انباشته از قبل داشت و البته یك میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان از پول بازیكنانى كه در آن فصل با ما قرارداد داشتند را پرداخت كرده بودم و این در حالى بود كه تنها ۵ هفته از مسابقه هاى لیگ مى گذشت. این اوضاع مالى در آن زمان ما را در مجموعه استقلال بى حساب كرده بود. اما اكنون كه دوباره باشگاه را تحویل گرفتم بدهى ها به ۶ میلیارد تومان رسیده است كه ۳ میلیارد تومان آن مربوط به همان بدهى انباشته شده است و ۳ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان هم بدهى هاى فصل پیش. بدین ترتیب كه ما مبلغ
۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان را به بازیكنان فصل گذشته تیم بدهكاریم. ۵۰۰ میلیون تومان را بابت مالیات قراردادهاى آن ها بدهكاریم و حدود ۲۰۰ میلیون تومان هم به هتل ها، امور بیمه و مسائل متفرقه كه مربوط به سال گذشته است باید بپردازیم. حتى واعظى آشتیانى هم این بدهى ها را قبول دارد اما معتقد است كه این بدهى ها براى سازمان تربیت بدنى است.
وقتى مى گویند دروغ مى گوید
باید اسنادم را رو كنم
وى تصریح كرد: من هیچ وقت جواب كسى را نمى دهم؛ اما زمانى ممكن است صحبت هایى مطرح شود و مثلا بگویند فلانى در حرف هایش فرافكنى كرده و دروغ مى گوید، آن زمان اگر بنده حرفى نزنم و توضیحاتى را ارایه نكنم، ممكن است تمام مخاطبین و شما فكرى دیگرى درباره ام كنید. اینجا اگر پاسخى ارایه نشود به معناى این است كه آن صحبت ها و اطلاعات نادرست مطرح شده درباره من، صحت دارد. من براى تمام توضیحاتم مدرك دارم و هنگامى كه انتقادى مطرح مى شود آنها را رو مى كنم. دوست ندارم به گذشته برگردم و همیشه به پشت سرم كارى ندارم و نمى خواهم فرصت هاى آینده را از دست بدهم. وارد این مقوله هم نمى شوم، جواب كسى را هم نمى دهم چون زیاد كار دارم.
تا آخرین لحظه
از حجازى حمایت كردم
او گفت: حجازى به گردن ما خیلى حق دارد. او معتقد است كه بنده در گذشته و حال باید بیشتر از او حمایت مى كردم اما واقعا در حد توانم این كار را انجام دادم و بیشتر از این نمى شد. البته ناصرخان تیم ششم را به ما تحویل داد اما وقتى تیمى سیزدهم مى شود، باید براى خروج از بحران تغییراتى انجام داد. به هر حال در چنین مقاطعى فشار زیاد است. همانطور كه گفتم در جلسه هیات مدیره اى كه تشكیل شد در آخرین راى گیرى ها هم از حجازى حمایت كردم اما تنها یك راى از پنج راى موجود را داشتم.
شجاع بودم و پذیرفتم
فتح الله زاده اظهار كرد: به هر حال ما پیشنهاد
۵۰ ـ۵۰ سازمان تربیت بدنى درباره ى هزینه هاى امسال استقلال را پذیرفتیم. من مى دانستم كه سازمان در مقطع كنونى پولى ندارد به ما بدهد و در عین حال استقلال هم از كورس رقابت با دیگر تیم ها در فصل نقل و انتقالات عقب خواهد ماند. لذا شجاعت به خرج دادم و مسوولیت را پذیرفتم. تامین ۵۰ درصد از هزینه هاى باشگاه منوط به توانایى هایم خواهد بود. برآوردم از هزینه هاى امسال حدود ۱۰ میلیارد تومان است كه باید ۵ میلیارد آن را خودم تامین كنم. حساب و كتاب هایى براى درآمدزایى باشگاه انجام دادیم كه ان شاءالله به نتیجه خواهد رسید اما در غیر این صورت بنده متعهد شدم كه آن را پرداخت كنم.
نظرى جویبارى خودش رفت
وى خاطرنشان كرد: حكمى كه بنده به نظرى جویبارى براى سرپرستى تیم استقلال دادم، همچنان دست خودش باقى است. ما او را انتخاب كردیم و نظرى هم انصافا تلاش زیادى را براى بستن تیم و جمع و جور كردن اوضاع انجام داد اما زمانى كه پورحیدرى به جمع ما اضافه شد، نظرى خودش پیش من آمد و گفت به دلیل آنكه پورحیدرى به جمع ما اضافه شده و او از پیشكسوتان استقلال است، مى خواهم تا او سرپرست تیم باشد و خیال پرویز مظلومى هم از بابت حضور وى روى نیمكت استقلال راحت باشد. پورحیدرى ابتدا نپذیرفت اما سرانجام پس از جلسات مختلفى كه با هم داشتیم، قبول كرد. همچنین مظلومى هم معتقد بود كه نظرى جویبارى تلاش هاى زیادى را براى آماده كردن استقلال انجام داده و دوست دارد وى همچنان سرپرست تیم باشد تا ضمن حضور او به شائبه هایى مبنى بر دوستى هاى نظرى با افراد مختلف و تاثیرش در شرایط استقلال هم پایان دهد اما بالاخره كار به شرایطى رسید كه پورحیدرى سرپرست استقلال شد.
نامجومطلق مى خواست
نفر اول باشد
فتح الله زاده افزود: ما و پرویز مظلومى خواستیم تا مجید نامجو مطلق همچنان در كادر فنى استقلال حضور داشته باشد اما وى گفت دیگر نمى خواهد
به عنوان نفر دوم در تیمى كار كند و ترجیح مى دهد
به عنوان سرمربى كارش را در این شغل ادامه دهد. همچنین غلامحسین مظلومى از چهره هاى خوب استقلال است. ما از زحمات او در فصل گذشته تشكر مى كنیم. او به رغم تلاش ها و سابقه ى موفقى كه در سال گذشته با تیم استقلال داشت، اما وقتى از این مجموعه رفت هیچ حاشیه اى براى ما درست نكرد. اعتقاد زیادى به توانایى هاى وى دارم و او را از چهره هاى فوق العاده كارى در ورزش مى دانم. واقعا از مظلومى در اداره مجموعه استقلال استفاده خواهم كرد.
انتظار هواداران واقع بینانه است
وى در پاسخ به این سوال كه آیا فكر مى كنید هواداران استقلال با وجود درك شرایط این تیم در فصل جدید انتظارات شان را با اوضاع این تیم منطبق مى كنند و در صورتى ناكامى هاى احتمالى علیه مسئولان این تیم موضع گیرى نمى كنند، گفت:
ـ هواداران استقلال بسیار فهیم هستند. وقتى مى بینند در این شرایط كسى جرات مى كند و تیم شان را برعهده مى گیرد براى كارش ارزش قائل هستند. آن ها مى دانند كار ما چقدر سخت است. معتقدم ما هم اعتبارمان را از هواداران مى گیریم. زمانى كه استقلال سیزدهم لیگ شد، هیچ توهینى علیه ما در سكوهاى استادیوم آزادى رخ نداد چرا كه آن ها درك مى كردند ما چه وضعیتى داشتیم. آن ها مى دیدند كه ما براى موفقیت تیم از هیچ تلاشى دریغ نمى كنیم. آن ها آن زمان چیزى نگفتند اما همان تیم قهرمان جام حذفى شد. آن قهرمانى براى ما ارزش چند جانبه داشت. اول آنكه یكى از دو جام فوتبال كشور را كسب كردیم، دوم آنكه همه دیدند آن تیم سیزدهم لیگ چه شایستگى هایى داشت و توانست قهرمان جام حذفى شود. همچنین آن زمان ایران ۲ سهمیه در لیگ قهرمانان آسیا داشت كه با آن موفقیت توانستیم سهمیه را به دست آوریم. شاید قهرمانى در جام حذفى با تیم آن زمان فراتر از انتظار هواداران بود اما این هواداران حق داشتند كه از تیم فصل گذشته قهرمانى بخواهند چرا كه كیفیت آن براى همگان روشن بود.
• هیات مدیره جدید باشگاه استقلال چه زمانى شكل مى گیرد و سازمان تربیت بدنى چه قولى در این باره داده است؟
ـ در صحبت هایى كه با على سعیدلو، رییس سازمان تربیت بدنى داشتم، اعضاى هیات مدیره پس از بررسى هاى لازم انتخاب و معرفى خواهند شد. در حال حاضر تمام اختیارات را براى اداره باشگاه استقلال دارم و اگر موردى باشد آن را با موافقت ریاست سازمان انجام خواهم داد. بهتر است هیات مدیره استقلال هرچه زودتر شكل گیرد. هرچند مى دانم اگر ناكامى اى گریبان ما را بگیرد، بنده باید پاسخگو باشم. بنده همیشه به صورت تیمى كار كردم و به خط گرایى معتقد نیستم. در باشگاه هم معاونین و مسئولانى را به كار گرفته ام كه هر كسى وظیفه خود را انجام مى دهد و همه امور روشن است.
فتح الله زاده و بازهم كمپ استقلال
• چطور در مقطع كنونى و زمانى كه استقلال باید به بهترین شكل مهیاى آماده ى حضور در مسابقه هاى لیگ شود، به دنبال آماده سازى زمینى هستید كه قرار است كمپ استقلال در آن احداث شود؟
ـ ما به طور شبانه روزى آماده كردن تیم استقلال تلاش كردیم و برنامه هاى اردوها و تمرینات هم با نظر كادر فنى بوده است تا بتوانیم از مدت زمان باقى مانده بهترین استفاده را ببریم. ممكن است برخى انتقاد كنند و برخى هم از اقدام من در رسیدگى به محل احداث كمپ باشگاه استقلال تعریف كنند. به جرات مى توانم بگویم این تعداد جلساتى كه ما در ۲۵ روز گذشته براى آماده سازى كمپ باشگاه استقلال برگزار كردیم، در یك و نیم سال گذشته برگزار نشده است. ما جلسات مختلفى را در این راستا داشتیم و كار پیشرفت خوبى داشته است. با احداث كانكسى در آن زمین كه طى روزهاى آینده اتفاق مى افتد، كار ما سرعت بیشترى پیدا خواهد كرد و خودم در آن جا مستقر خواهم شد و به سرعت كار ساخت را پیگیرى مى كنیم. آن زمین از اموال باشگاه استقلال است و اگر بتوانم آن را احیا كنم سرمایه اى بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان را به دارایى هاى باشگاه افزوده ام كه این با توجه به میزان هزینه هاى باشگاه طى سال هاى آینده مى تواند رقم تعیین كننده اى داشته باشد.
اردوى تیم ملى
در زمان نامناسبى بود
• نظرتان درباره  اردوى تیم ملى فوتبال و منتقدان آن چیست؟
ـ این اردو در زمان نامناسبى برگزار شد. شاید برنامه ریزى آن از چندین ماه پیش صورت گرفته باشد و این برنامه به باشگاه ها هم اعلام شده باشد اما این توجیهى بر انتخاب درست زمان اردوى اتریش نیست. شاید اصلا كسى نظرى ندهد اما مسئولان كه مى دانند این اردو در فاصله نزدیكى با شروع مسابقه هاى لیگ قرار دارد و قطعا تیم ها در آن زمان با مشكلات جدایى بازیكنان شان مواجه خواهند شد استقلال چهار بازیكن ملى پوش دارد كه آن ها اصلا تمرینى با ما انجام نداده اند. چطور با این شرایط مى توانند با سایر بازیكنان هماهنگ بوده و به میدان بروند. برخى از آن ها پیش از این اصلا استقلالى نبودند و هیچ تجربه اى از حضور در تیم ما ندارند. به هر حال اطلاع دادن به تیم ها نمى تواند توجیه مناسبى براى برنامه ریزى این اردو باشد. ضمن اینكه مسابقه هاى لیگ هم چند روزى زودتر از سال هاى پیش آغاز مى شود كه در گذشته چنین نبود.
رسیدگى به تخلفات باید برعهده
باشگاه ها باشد نه فدراسیون
• آیا با وجود ستاد یا هیاتى براى رسیدگى به مسائل منشورى و اخلاقى در فوتبال، موافق هستید؟
ـ من نمى دانم این اسم منشور چه اسمى است كه گذاشته اند؟ قوانین حرفه اى درباره ى نظارت و كنترل مسائل اخلاقى و رفتارى در همه جاى دنیا وجود دارد اما این وظیفه بیشتر به عهده باشگاه هاست و تنها زمانى احساس كنند باشگاهى نمى تواند از عهده ى چنین وظیفه اى برآید و به نوعى مشكلات و مسائل مختلف را نادیده مى گیرد، تذكراتى را به آن باشگاه ارائه مى كنند و پس از آن در صورت عدم توجه باشگاه و شخص خاطى، با هر دو آن ها برخوردهایى را كرده و محرومیت هایى را در نظر مى گیرند. این قوانین همه جا هست و ما باید روى آن كار كنیم تا تیم هایمان آن را اجرا كنند. این موضوع باید با جلسات مختلف میان مدیران عامل حل شده و به صورت برنامه اى سازمان دهى شده در تیم ها اجرا شود و فدراسیون تنها كار نظارتى را در این زمینه بر عهده داشته باشد.
• آیا با هیات رسیدگى به تخلفات حرفه اى فوتبال مشكلى دارید؟
ـ موضع من در قبال این بحث همین است. طرح هایى را در این زمینه دارم و جلساتى را هم خواهیم داشت. كارهایى را انجام دادیم و انجام خواهیم داد كه پیش بینى مى كنم كار در همین مسیرى كه توضیح دادم به سرانجام برسد.
رفتم و طرح ها روى زمین ماند
• یك شنبه به همراه سرپرست باشگاه پرسپولیس براى حضور در اجلاس AFC راهى مالزى خواهید شد، اهداف تان از شركت در این جلسات چیست؟
ـ حضور در اجلاس AFC براى استقلال بسیار مهم است. ما باید هوشیار باشیم و از فوتبال ایران در آن جلسات دفاع كنیم چرا كه امتیازات تیم هاى ایرانى نسبت به سال پیش به تایید نمایندگان AFC بیشتر شده است. یك سرى طرح هایى هم داریم كه فكر مى كنم مى تواند به درد فوتبال آسیا بخورد. در مقطعى كه مسوولیتى در باشگاه استقلال نداشتم، آن طرح ها زمین ماند اما اكنون آن ها را در اجلاس جدید بیان مى كنم.
تغییرات در راستاى تغییر اهرم هاى مدیریتى كشور است
• قطعا باشگاه هاى ایران از عدم ثبات مدیریتى شان ضرر مى بینند. علت این تغییرات پیاپى در راس باشگاه استقلال و پرسپولیس را چه مى دانید؟
ـ به دلیل آنكه اهرم هاى مدیریتى كشور زیاد تغییر مى كنند، خواسته یا ناخواسته در بحث مدیریت مجموعه هاى پایین تر و به تبع آن باشگاه ها هم تغییراتى به وجود مى آید. فدراسیون آلمان كه بیش از ۱۰۰ سال قدمت دارد، تنها ۵ ، ۶ تغییر را در راس كادر مدیریتى اش داشته اما ما در طى ۳۰ سال اخیر
۲۷ یا ۲۸ مدیر را در فدراسیون عوض كردیم. این دیدگاه آماتورى است. باید سمت و سوى باشگاه هاى به سمت خصوصى شدن بروند. این موارد همیشه مطرح بوده و تا زمانى كه اوضاع چنین باشد، تغییرات در باشگاه ها اجتناب ناپذیر است. ما هم به این وضع عادت كردیم.
خصوصى  نشدن باشگاه ها وممانعت بدنه میانى دولت
•علت خصوصى نشدن این باشگاه ها به رغم تاكید رییس جمهور و رییس سازمان تربیت بدنى، موافقت مدیران باشگاه ها، خواست هواداران شان و رضایت مردم، چیست؟
- علت آن ممانعت بدنه میانى دولتى است. پرونده استقلال و پرسپولیس در اختیار سازمان خصوصى سازى قرار دارد. ما جلسه خوبى هم با كردزنگنه داشتیم و سعیدلو هم دستور خصوصى شدن هرچه زودتر این باشگاه ها را داده است. ما هم تلاش مى كنیم این كار انجام شود.


نظرات() 

خرید شارژ ایرانسل، خرید شارژ همراه اول و خرید شارژ تالیا

http://bit.do/MckeeSkinner9747
شنبه 1398/05/12 12:28
I precisely needed to say thanks once more. I'm not certain the
things that I would've gone through in the absence of these concepts shown by you on this area.
Completely was a terrifying dilemma for me personally, however , viewing
the very specialized way you dealt with it took
me to cry for joy. I will be happy for this support and in addition have high hopes you are aware of
a powerful job that you are putting in teaching the rest through the use of your webblog.

I know that you have never met any of us.
https://iwant.lk/user/profile/627
پنجشنبه 1398/05/3 20:37
What's Taking place i am new to this, I stumbled upon this I have found
It positively useful and it has helped me out loads.

I am hoping to contribute & assist other customers like its
aided me. Good job.
preview.tinyurl.com
چهارشنبه 1398/04/12 22:18
Today, while I was at work, my sister stole my apple ipad and tested to see if it can survive a
40 foot drop, just so she can be a youtube sensation. My apple ipad is now broken and she has 83 views.
I know this is entirely off topic but I had to share it with
someone!
What is a heel lift?
دوشنبه 1396/05/16 02:16
What's Taking place i'm new to this, I stumbled upon this I have discovered It positively helpful and it has helped
me out loads. I am hoping to give a contribution & assist different customers like its aided me.

Good job.
Foot Issues
شنبه 1396/05/14 17:26
Greetings from California! I'm bored to tears at work so I decided to check out your blog on my iphone during lunch break.
I love the knowledge you provide here and can't wait to take a look when I get home.
I'm surprised at how quick your blog loaded on my cell phone ..
I'm not even using WIFI, just 3G .. Anyhow, very good blog!
Can you get taller with yoga?
سه شنبه 1396/05/10 01:31
Just wish to say your article is as astounding. The clarity in your post is just spectacular and i could assume you are an expert on this subject.
Fine with your permission let me to grab your RSS feed to keep updated with forthcoming post.
Thanks a million and please carry on the gratifying work.
manicure
سه شنبه 1396/01/22 04:17
I used to be able to find good info from your articles.
manicure
یکشنبه 1396/01/20 21:51
Hi there! I simply wish to offer you a big thumbs up for the excellent information you've got here on this post.
I'll be coming back to your blog for more soon.
manicure
شنبه 1396/01/19 02:02
Howdy! Do you use Twitter? I'd like to follow you if that
would be ok. I'm definitely enjoying your blog and look forward to new updates.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر