تبلیغات
WWW.ABI-NEWS.COM - فتح‌الله‌زاده: ضعیف‌ترین مدیرعامل تاریخ استقلال هم این‌همه بدهی نداشت
یکشنبه 1389/04/27

فتح‌الله‌زاده: ضعیف‌ترین مدیرعامل تاریخ استقلال هم این‌همه بدهی نداشت

• نوشته شده توسط: سجاد م


خبرگزاری فارس: سرپرست باشگاه استقلال گفت: در هیچ دوره‌ای حتی دوره ضعیف‌ترین مدیرعامل استقلال هم به یاد نمی‌آورم كه باشگاه همانند مدیریت قبلی در ابتدای فصل 2 میلیارد و 700 میلیون تومان به بازیكن بدهی داشته باشد.
علی فتح‌الله زاده در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، درباره شرایط استقلال، موضع‌گیری‌های ناصر حجازی علیه وی و صحبت‌های امیرواعظ آشتیانی حرف‌های زیر را مطرح كرد:

فارس- از بازی دیروز مقابل امید شروع كنیم. شرایط استقلال را چگونه دیدید؟

بازی خوبی بود. استقلال در مراحل اول آمادگی قرار دارد. با این حال بازیكنان تا 50-60 دقیقه دوندگی خوبی داشتند و موقعیت‌های خوبی هم خلق كردند اما نتوانستند از آنها استفاده كنند.

فارس- آرش برهانی از همین بازی نشان داد كه برای رسیدن به مقام آقای گلی باید تلاش بیشتری داشته باشد.

( با خنده) آرش تصمیم گرفته هر چه می‌تواند در بازی‌های تداركاتی گل نزند اما در عوض در لیگ برتر جبران كند. این را هم بگویم دیروز بازیكنان تیم امید خیلی خوب دویدند و من فكر می‌كنم با تلاش آقای پیروانی تیم امیدمان بتواند نتیجه‌ بگیرد. این را هم در نظر بگیریم كه شاكله تیم خود را در اختیار نداشتیم.

فارس- آقای فتح‌الله‌زاده، در روزهای گذشته ناصر حجازی صحبت‌های زیادی علیه شما انجام داده است. این در حالی است كه شما در باشگاه استقلال از حجازی حمایت كردید. به طور كلی به یاد می‌آورید كه ناصر حجازی در این همه سال حامی كسی بوده باشد؟

تصمیم گرفتم در مورد حجازی صحبت نكنم. ایشان را دوست دارم و داشته‌ام و در هیچ دوره‌ای هم كسی برای حضور او در استقلال تحمیلی به من وارد نكرده است. در زمان‌هایی كه در استقلال بودم گاهی از سوی هیات مدیره باشگاه و سازمان تربیت بدنی افرادی برای مربیگری توصیه‌ می‌شدند اما هیچ وقت كسی ناصر حجازی را به من پیشنهاد نداده بود و این خودم بودم كه او را انتخاب ‌كردم. علیرغم كم‌لطفی‌هایی كه حجازی در حق من می‌كند همچنان به لحاظ فنی قبولش دارم و احساس می‌كنم با این توهین‌هایی كه او این روزها به من می‌كند تخلیه روحی می‌شود و به آرامش می‌رسد و این تنها كمكی است كه من می‌توانم به حجازی بكنم.

فارس- ظاهرا هر چه شما بیشتر احترام می‌گذارید، آقای حجازی موضع‌شدیدتری علیه شما می‌گیرد.

در این چند وقت الفاظی باقی نمانده كه ایشان به من نسبت ندهد اما با این حال من به او احترام می‌گذارم. ای كاش می‌توانستم او را سرمربی كنم اما حجازی در اتریش بود و ما نمی‌توانستیم از او استفاده كنیم. هنوز هم می‌گویم او بزرگ تیم استقلال بوده است. اشكالی ندارد كه او این صحبت‌ها را مطرح می‌كند. حق دارد چرا كه خود كرده را تدبیر نیست.

فارس- ظاهرا با پا در میانی شما مشكلات بین امیرقلعه‌نویی و پورحیدری حل شده است.

خوشحالم كه می‌بینم میانه امیرقلعه‌نویی و پورحیدری مثل سابق شده است. این دو از دارایی‌های استقلال هستند. از دو طرف خواهش كردم مراعات حال همدیگر را بكنند و آنها به من لطف داشتند و دیگر صحبتی مطرح نكردند. همیشه معتقدم فوتبال یك روز تمام می‌شود و می‌رود و این لوطی‌گری‌هاست كه باقی می‌ماند. شما فكر می‌كنید چرا امروز همه از تختی صحبت می‌كنند؟ درست است كه ما به مدال‌های او احترام می‌گذایم اما آنچه امروز او را از دیگران متمایز كرده است، روحیه جوانمردی تختی است.

فارس- یكی دیگر از دغدغه‌های این روزهای شما بحث بدهی‌های باشگاه استقلال است. در همین رابطه امیرواعظ آشتیانی شما را به عوام‌فریبی و فرافكنی متهم كرده است. آیا واقعا شما عوام‌فریبی می‌كنید؟

سالی كه استقلال را به آقایان تحویل دادم به غیر از بدهی‌های انباشته شده این باشگاه، در زمان مدیریت من حدود 700 میلیون بدهی وجود داشت. از 4 میلیارد و 700 میلیون تومان قرارداد مربیان و بازیكنان یك میلیارد و 600 میلیون تومان آن را پرداخت كرده بودم. با توجه به اینكه باید در ابتدای فصل 20 درصد اول قرارداد بازیكنان پرداخت شود من 30 درصد را پرداخت كردم و مابقی پول باید در طول فصل داده می شد. بنابراین بدهی به جا مانده از من 700 میلیون تومان بوده است. هفته پنجم در لیگ هشتم بود كه از باشگاه استقلال رفتم. در آن زمان من 30 درصد قرارداد بازیكنان را كه همان سال برای تیم آقای واعظ بازی كردند و قهرمان شدند، پرداخت كرده بودم.

تمام اسناد این پرداخت‌ها در باشگاه موجود است. من به آقای واعظ توصیه می‌كنم كسی كه دیگران را به عوام‌فریبی متهم می‌كند و خودش را پاك می‌داند اینقدر بی‌احترامی نكند و با سند و مدرك صحبت كند. آنچه می‌توانم بگویم این است كه در 10 سال مدیریتی كه در باشگاه استقلال داشتم پس از انقلاب در هیچ دوره‌ای حتی دوره ضعیف‌ترین مدیرعامل استقلال هم به یاد نمی‌آورم كه در ابتدای فصل فقط 2 میلیارد و 700 میلیون تومان باشگاه به بازیكن بدهی داشته باشد. اكنون بدهی‌های باشگاه استقلال بالای 7 میلیارد تومان است.

فارس- اما مدیریت سابق همیشه از بدهی سه میلیاردی استقلال صحبت می‌كرد.

حدود 2 میلیون و 700 میلیون تومان باشگاه به بازیكنان بدهی داشت. نزدیك به 500 میلیون تومان بدهی مالیاتی باشگاه دارد. 3 میلیارد و خرده‌ای هم بدهی‌های گذشته از قبیل پرداخت پول به هتل‌ها و زمین‌های اجاره‌ای و ... وجود دارد.
بنابر این از آقای واعظ می‌خواهم وقتی ما حرف حقی را می‌زنیم موضع نگیرند. كسی كه خودش متهم است نباید دیگران را متهم كند. البته ایشان در حد توان خود در باشگاه استقلال زحمت كشیده است.

ایشان مدعی شده بازیكنان استقلال به او لطف داشتند. من می‌خواهم به او بگویم برادر من اگر ادعا می‌كنی بازیكنان استقلال به تو لطف داشتند چرا با حسین كاظمی، سیاوش اكبرپور، جان واریو، بیك‌زاده و خسرو حیدری تماس نگرفتی كه از استقلال نروید و بمانید. اگر لطف داشتند كه آنها استقلال را ترك نمی‌كردند.

فارس- ظاهرا آقای واعظ به خسرو حیدری هم گفته كه به سپاهان برود.

بله درست است، من نمی‌خواهم تا این حد در مسائل ریز شوم. من از صحبت‌های خود خسرو حیدری می‌گویم كه تلویحا گفته است با واعظ آشتیانی مشورت كرده و ایشان به خسرو گفته به جایی برو كه بتوانی پیشرفت كنی. آقای واعظ منظور شما این بوده كه حیدری در استقلال نمی‌تواند پیشرفت كند. یعنی استقلال تیمی نبوده است كه خسرو در آن جای پیشرفت داشته باشد. آقای آشتیانی شما برای استقلال زحمت كشیدی و اكنون رفتی پس بگذار ما كارمان را بكنیم.

فارس- با این حال به نظر می‌رسد با این جوسازی‌ها استقلال فصل سختی را به لحاظ مسائل حاشیه‌ای در پیش داشته باشد.

اول از هر چیز توكلم به خدا است. ضمن اینكه من به هواداران استقلال اطمینان دارم. دیروز آنها در ورزشگاه تختی من را خجالت دادند. آنها فرق بین خادم و غیرخادم را می‌فهمند و می‌دانند چه كسی صادقانه كار می‌كند. می‌دانم كه هواداران استقلال پشتیبان تیم هستند. آنها بدانند استقلال برای اینكه تیم خوبی شود به زمان نیاز دارد.

از هواداران می‌خواهم در نیم فصل اول ما را به سمت جلو هل دهند و اگر خدا بخواهد از نیم فصل دوم روی پای خود می‌ایستیم. هواداران ما را ببخشند چرا كه بیش از این توان نداشتیم. به قدری زمان كمی در اختیار داشتیم كه حتی نتوانستیم بعضی از بازیكنان خارجی خود را تست كنیم.

فارس- سفر به مالزی را در پیش دارید. با توجه به شرایط استقلال حضورتان در این سفر الزامی است؟

لیگ قهرمانان آسیا برای استقلال خیلی مهم است و حضور من در نشست مسئولان كنفدراسیون فوتبال آسیا ضروری است. استقلال مستحق حضور در لیگ قهرمانان است و به همین دلیل باید به این سفر بروم.
انتهای پیام/

نظرات() 

خرید شارژ ایرانسل، خرید شارژ همراه اول و خرید شارژ تالیا

viagra sublingual
یکشنبه 1398/03/19 22:25

I enjoy what you guys tend to be up too. This sort of clever work and coverage! Keep up the superb works guys I've added you guys to my blogroll.
http://georgeannweisner.jimdo.com/
شنبه 1396/05/14 08:51
I think the admin of this site is genuinely working hard in support
of his web page, as here every data is quality based material.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر